Fenyőfa: az örök életet és az áldozatkészséget szimbolizálja. A karácsonyfa állítása Németországból ered. A Katalin napján vízbe állított fenyő, az ünnepre kizöldülő ágak az élet halál feletti hatalmát szimbolizálták. A fenyő örökzöld tűleveleivel az örökkévalóságot, háromszög alakjával pedig a Szentháromságot jelképezi.
Csúcsdísz: A fenyőfa csúcsdísze többnyire csillag formájú, jelenetése a jó hír hordozója. A csillag az, ami hírül hozta a keleti bölcseknek, hogy hol születik meg a Megváltó.
Angyalkák: Kék, piros, fehér és lila ruhában érkeznek meg a Földre az advent angyalai. Azok, akik megpillantották a várakozás hetének angyalait és meghallották az általuk hozott üzenetet, ők felkészültek a karácsonyra.
Gyertya: A gyertya a fény szimbóluma. A keresztény szimbolikában Krisztus jelképe. A gyertya megsemmisül, miközben fényt ad, ahogy a Megváltónak is meg kellett halnia. A gyertya az adventi koszorúknak is fontos kelléke. A láng, a kanóc és a viasz hármasa a test, a szellem és a lélek együttesének felel meg.
Gömb díszek: Minden gömb dísz színének jelentése van.
Arany: a Nap, mint férfi princípium, továbbá a gazdagság színe.
Piros: a termékenység, az élet és halál, továbbá a bűn színe.
Zöld: a remény, az élet színe.
Ezüst: a Hold, mint női princípium, továbbá az odaadó, tápláló anya színe.
Fehér: a tisztaság, az ártatlanság színe.
Szaloncukor: A szaloncukor ősét, a fondant-cukrot a 14. században Franciaországban készítették először. A 19. században érkezett hazánkba és vált népszerű karácsonyi édességgé.
Csillagszóró: a betlehemi csillag kicsinyített utánzata. Az a fényes csillag, ami megmutatta a Megváltó születési helyét, olyan szimbólum, ami a reményt és a jó hírt testesíti meg. A csillagszóró pici csillagai ezt a reményt és derűt elevenítik fel. A csillagszóró szintén a betlehemi csillag jelképe, ami tudatta a kisded megérkezését és megmutatta az utat a napkeleti bölcseknek. Mindemellett pedig a fellángoló, majd kihunyó élet szimbóluma.
Gyertya: A gyertya a három sík, a test, a szellem és a lélek, vagyis a viasz, a kanóc és a láng, a szent háromság üzenete, a fiú megszületése, a fény megérkezése.
Csengettyű: A harang jelzi, hogy „megérkezett az angyal”. Hangja hozza meg a karácsony hangulatát sok családnál. A csengettyű hangja rezgésbe hozza a levegőt, ezzel jó energiákat teremt.
Dió és alma: Az aranyalma és az aranydió a fénylő bölcsességet hozza el hozzánk. A „Tudás fája”, az „Életfa”. Az eredendő bűnre a tudás megszerzésére emlékeztet bennünket a fára kötött alma. A dió is bölcsesség-jelkép, illetve a jövendő nemzedékbe vetett hitet is jelképezi.
Mézeskalács: A mézeskalács története egészen az ókorig nyúlik vissza. Ma is igen népszerű édesség, a mézeskalács valamilyen formája nagyon sok nemzetnél megjelenik.
Ügyfélfogadási idő:
Hétfő: 8:00 – 15:00 óráig
Kedd: nincs ügyfélfogadás
Szerda: 8:00 – 17:00 óráig
Csütörtök: 8:00 – 12:00 óráig
Péntek: 8:00 – 12:00 óráig
Elérhetőség:
5462 Cibakháza, Szabadság tér 5.
Telefon: 06 56 477 001
Email: hivatal@cibakhaza.hu
A településen észlelt problémákat bejelentheti az alábbi űrlap kitöltésével. Kérjük valós adatokat használjon, amin ügyintézőnk szükség esetén felveheti Önnel a kapcsolatot az adott probléma kivizsgálásánál.
Elérhetőség:
5462 Cibakháza, Szabadság tér 5.
Telefon: 06 56 477 001
Email: hivatal@cibakhaza.hu
Ügyfélfogadási idő:
Hétfő: 8:00 – 12:00, 13:00 – 16:00 óráig
Kedd: nincs ügyfélfogadás
Szerda: 8:00 – 12:00, 13:00 – 17:00 óráig
Csütörtök: 8:00 – 12:00 óráig
Péntek: 8:00 – 12:00 óráig